Anasayfa / Giyim / Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek çok hoş kombinler yapılması ve buna uygun çeşitli tasarımların da ortaya çıkması, taytın gündemini sürekli olarak beslemekte ve geliştirmektedir.

Buna uygun olarak bakıldığında, taytın mutlaka en uygun şekilde giyilmesi ve vücut tiplerinin buna kombine edilmesi gerekir.

Taytı giyerken mutlaka bacak yapınız üzerinden harekete geçmeniz ve kalçanızın genişliğini baz almanız gerekiyor. Ama üzülmeyin ki kalın bacak yapınız varsa, tercihinizi tayt üzerinden yapmamalısınız.

Eğer ki bacak yapınız ideal boyutlarda ise o zaman tayt giyerek bacaklarınızın zarif ve kadınımsı yapısını tayt ile şekillendirmeniz mümkündür.

Taytı giydiniz şimdi diğer adım taytın kalça kısmında kapatılmasını sağlayan üst giymek olmalıdır. Yani kalçayı kapatacak olan uzun gömlekler, trikolar ya da penye türünde üst seçimleri yapılmalıdır.

Burada önemi olan taytın popo kısmındaki görünüş alanını kapatmak ve sadece bacaklarınızın zarif yapısını ortaya çıkartmaktadır.

Yine başka bir önemli husus ise taytların desenli olan modellerinin de tercih edilebilirliğidir. Bunun için renkli türde taylarınızın üzerine biraz daha koyu bir gömlek ya da bluz giyerek harika kombin oluşturabilirsiniz.

Tabi ayakkabı seçimlerinizin de en iyi şekilde yapılması ve bu konuda topuklu haricinde genel olarak her türlü ayakkabının gideceğini de belirtmekte fayda vardır.

Deri taytlarda ön plana çıkan modeller arasındadır. Eğer ki deri tayt giyeceksiniz üzeriniz için kot gömlek tercihini yapabilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında ise daha uzun ve salaş türdeki penyeler giyilerek, taytların daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında da tayt giyebilirsiniz. Bunun için triko elbise modelleri ve deri ceket modelleri ile iyi kombine yapılırsa, çok hoş görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Sokak Modası Nedir?

Sokak modası kavramı, aslında günümüzün tarzının yansıtılması ve bunun çok farklı ilhamlarla bezenmesi halidir. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir