Anasayfa / Giyim / Vintage Giyim Tarzı

Vintage Giyim Tarzı

Geçmiş dönemlerin her zaman kendine göre has bir dokusu vardır. Bundan dolayı da günümüzde modanın en temel faktörleri arasında Vintage modası da baş göstermektedir.

Özellikle geçmiş temaların günümüze uyarlı şekilde kullanılarak kombine edilmesi, bu giyim tarzının en dikkat çeken hususları arasında yerini de alıyor.

Vintage’nin tanımına baktığımızda, bir döneme ait olan antika ürünlere verilen isme denir. Fakat her antika bunu kapsamak.

İlgili döneminde kendine haz temalarını barındırması ve bu temanın tasarımcıya da ait olması gerekiyor. Böylelikle bundan belki de 20 yıl önceki akımlar, günümüzün vintage tarzı sayılmaktadır.

Vintage Tarzı

Vintage tarzı aslında geçmişte belirli döneme ait yansıtmanın kıyafetler ile oluşturulması ve modaya göre tasarlanması halidir.

Her zaman döneminin olması da, vintage giyim tarzını ortaya koymaktadır. Genelde bu tarz giyim, size daha özgün ve özel giyim tarzlarını sağlar ve herkeste olmayan kıyafetleri taşımanıza olanak verir.

Böylece geçmişin bir dönemini günümüzde taşıyarak, aslında onun en cezbedici hali ile yansıtılması durumu vardır.

Vintage Kıyafet Nasıl Alınmalı ve Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk olarak geçmişse ait bir tasarım modasını eğer tercih ediyorsak, mutlaka vintage kıyafetlerin geçmiş döneme ait olduğunu bilmek gerekiyor.

Bundan dolayı da aldığınız ürünlerin kullanım detaylarını ve nasıl temizlenmesi gerektiğinin bilincinde olarak satın almalıyız.

Her tarz ve eski mode vintage değildir. Bundan dolayı da buna hassas davranan ve saygısı olan satıcılar üzerinden alışveriş yapmak çok daha önemli olacaktır,

Mutlaka kendi bedeninize uygun olan ve kıvamında olacak kıyafet seçimlerini yaparak, belirli dönemin havasını yansıtmaya da önem vermeliyiz.

Günümüzde ise butikler dahil olmak üzere, online hizmet veren alışveriş siteleri bünyesinde bu tür kıyafetleri bulabilmekte mümkün hale gelmektedir.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir