Anasayfa / Dekor / Yaşam Alanı İçin Bazı Dekorasyon Fikirleri

Yaşam Alanı İçin Bazı Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri
Dekorasyon günümüzde oldukça geniş kitle tarafından tercih edilen yenileme sistemidir. Dekorasyon yapılacak ortam eviniz, iş yeriniz ya da ofisiniz olabilir.

İç mimarlar dekorasyon konusunda eğitilmiş ve yetiştirilmiş kişilerdir. Eğer iç mimar tarafından desteklenerek dekorasyon işinizi gerçekleştirmeyecek ve kendiniz yapacaksanız bazı pratik fikirler ile bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Pratik fikirler bulunduğunuz iç mekanda olan mobilyalar, bilgisayar masası, dolabınız gibi kişisel ürünlerinizin yerlerini değiştirerek te yapılabilir.

Işık Ortamının Dekorasyona Etkisi

Yaşam alanınızdaki yapacağınız değişiklikler yalnızca yenilenen mobilya takımları ile olmayacaktır. Bazen bulunulan ortamda olan ışık etkisi dekorasyona büyük ölçüde etki eder.

Işık için loş ve daha fazla tasarruf edebileceğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Fazla ışık gözleri yorar ve bulunulan ortamı baskı haline getirebilir. Işık tercihinizi daha loş ve düşük seviyede tercih edin.

Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

Kişinin zevk ve görüşlerine göre kendisini daha rahat edebileceği bir yaşam ortamı sunulacak dekorasyon fikirleri öncelikle hazırlanmalıdır.

Işık etkisi, mobilya takımları ve kullanılan ekipmanların görünüşleri ile değişim yapabileceğiniz gibi, yaşam alanınızı dekorasyon etmek için duvar kağıtları kullanabilir ve göz zevkinize hitap edebilirsiniz.

Kim güzel bir eve sahip olmak istemez ki?  Gerçekleşmesi için dekorasyona ihtiyaç duymak gerekir! Güzel bir ev dekorasyonu için bir evin küçük veya büyük olması önemli değildir, Önemli olan doğru dekore edilebilmesidir.

Salonlar özellikle misafirlerimizi ve akrabalarımızı ağırladığımız yelerdir. Evimizin en önemli yeri olduğu için tasarımı ve dekorasyonu konusunda dikkatli davranmalıtız. Bir çok detay vardır. En önemlisi dekore edilecek salonun yapısını iyi bilmek gerekir.  Büyük ve küçük salona aynı mobilyaları koyamayız.

Modern ve country tarzı salon dekorasyonları son zamanlarda moda diyebiliriz. Lüks bir görünüm istiyorsanız avangarda tarz tam size göre! Country tarz dekorasyon istiyorsanız taş duvar tasarımlarını tercih etmeniz akıllıca olacaktır.

Salonlarda yemek odası sakın kullanmayın. Artık çılkı çıktı diyebilirim : ) Çoğu dekorasyon ustası bu olaya sıcak bakmıyor. Demode oldu!

İllaki kullanmak istiyorum diyorsanız, televizyon ünitesi, yemek masası ve koltuk takımının birbirini tamamlaması ve uyumlu renklerde olması şarttır!

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Parke Rengi Nasıl Seçilir?

Parke bir evin algısı, düzeni ve genel mimarisinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Eğer ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir