Anasayfa / Güzelleşelim / Cilt Bakımı / Yüz, Boyun Ve Vücutta Oluşan Morluk Nasıl Geçer

Yüz, Boyun Ve Vücutta Oluşan Morluk Nasıl Geçer

Vücutta Oluşan Morluklar
Yüzünüzde ya da vücudunuzda bir yere çarpma ya da darbe alma sonucu oluşan morlukları nasıl iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Hayatımızın belirli zamanlarında vücudumuzda ya da yüzümüzde beliren ve yüzleşmek zorunda olduğumuz morluklar; çoğu zaman güzelliğimize gölge düşürebiliyor.

Aslında morluk oluşumunu iyileştirmenin birkaç basit yöntemi bulunuyor.

Peki; morluk nasıl geçer?

Belirli bir yere çarpma ya da darbe alma sonucu oluşan morlukları genellikle şişme, ağrı ve kızarma takip ediyor.

• Morluk oluşumuna en iyi çözüm ise ‘Soğuk Etki’ olarak karşımıza çıkıyor. Yani moraran bölgeye anında buz torbası uygulayarak, morluk oluşumunun ilerlemesini durdurabilir ve çektiğiniz acıyı hafifletebilirsiniz. Buz torbası uygulayarak; 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde acı ve ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Morluk oluşumunun tedavisinde uygulanan en etkili yöntem olan ‘buz uygulamasını’ 20 dakika ile sınırlandırmanız da bu noktada oldukça önemli.

• Morluklarla mücadele etmenin ikinci önemli yöntemi ise morlukları ‘FIRÇALAMAK’. Bu noktada bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Diş fırçasını kullanırken, dairesel masaj uygulayarak, fırçayı morluğun iç kısmından dış kısmına doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu sayede dolaşımın hızlanmasını sağlayabilir ve morluğun iyileşme süresini kısaltabilirsiniz.

• Vücudunuzdaki morluklar ile savaşmak adına eczanelerde satılan LASONİL isimli morluk giderici kremden de yararlanabilirsiniz. Arnica, XO gibi morluk giderici kremler; oldukça uygun fiyatlara eczanelerde satılıyor.

• Morluk; yüzünüzde bulunuyorsa oldukça geleneksel bir uygulama olan ‘ÇİĞ ET’ den de faydalanabilirsiniz. Bu aşamada çiğ eti öncelikle güzelce dövmeniz ardından yüzünüzde moraran bölge ile temas ettirmeniz gerekiyor.

• Yüzünüzde bulunan morluklar için zeytinyağı, bal ve unu karıştırarak, macun elde edebilir ve bu macunu morlukların üzerine koyabilirsiniz.

• Yüzünüze ıslatılmış ekmek koymak da morluk oluşumunun ilerlemesini engelleyebilir.

• Morluk tedavisinde tercih edilen bir diğer bilindik yöntem ise ‘SİYAH ZEYTİN’ Siyah zeytini çekirdeklerinden ayırdıktan ve iyice ezdikten sonra problemli bölgeye uygulayarak da morluklarınızı iyileştirebilirsiniz.

• Morluklar boyun bölgenizde ortaya çıktıysa ‘SOĞUK KAŞIK’ uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bu uygulamadan en iyi sonucu elde etmek adına öncelikle kaşığı 3-4 dakika derin dondurucuda soğutun. Ardından da kaşığı boyun bölgenizdeki mor bölgede bekletin. Kaşık ısındığında kaşığı tekrar soğutun.

Yazar: Yazar

Dikkatini Çekebilir!

Bezelye Maskesi ve Faydaları

Bezelye maskesi cilde canlı ve genç bir görünüm verir. Özellikle hanımlar tarafından oldukça yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir