Anasayfa / Giyim / Zayıf Görünmenin Yolları

Zayıf Görünmenin Yolları

Aslında bakınca kadınların ortak noktaları ince görünmek ve kilolu halden her zaman korunma yollarını aramaktadır.

Bundan dolayı da ince görünmek ve göbek dahil olmak üzere basen bölgelerinin gizlenmesi için yapılabilecek bazı teknikler vardır. Her birini sizler için ele aldığımızda eminiz ki çok şaşıracaksınız.

Vücudunuzu İyi Tanıyın ve Neye İhtiyacı Olduğunu Fark Edin

Vücudunuzun nasıl olduğunu bilmek ve nerede size göre bir fazlalık olduğunu bilmek ilk önemli adımdır.

Bundan dolayı da vücudunuzun kum saati, armut ya da ters üçgen gibi olmasına karşın, teknikleri uygulamalısınız.

Burada önemli olan hem üst bölgelerinizi hem de alt kısımlarınızı uyumlu hale getirmektir.

Mesele geniş omuzlu bir vücut tipi için yani ters üçgen olanlar için alt kısımlarda hacimli bir yapıya uygun görünmek, üst ve alt kısımdaki dengeyi sağlayacak etkenler arasındadır. Bunun için bol ya da düşük bel türünde pantolon giyilebilir.

Tamamen Vücudunuzu Sarmasınlar

Bir kıyafetin her açıdan bedeninizi sarması, istemediğiniz yerlerin görünmesindeki en önemli etkenlerden biri olacaktır.

Bundan dolayı da bedeninizi sıkan ve hatlarınızı belli eden kıyafetler yerine biraz daha salaş ve uzun türde giysiler giymeye özen göstermeniz, ince ve daha normal vücut yapısında görülmeniz için yeterli olacaktır.

Renklerle Gizleyin

Kıyafetlerinizde kiloların gizlenmesinin en önemli yollarından bir tanesi, renklerin bir arada kullanımının sağlanmasıdır.

Eğer ki kilo alanlarında daha küçük desenli yapılar kullanır ve kilolu olmadığınız bölgelerde canlı renkler kullanırsanız, arada bir uyum sağlanarak, kilonuz gizlenmiş olacaktır.

İç Çamaşırlarınızla da Kilolu Görünmekten Korunun

Göğüs bölgeleriniz için sıkı, toparlama özelliği olan ve küçültücü sütyen kullanmak, o bölgeyi daha iyi toparlayacaktır.

Aynı zamanda korse yapısına sahip çoraplarda tercih edildiğinizde, bacaklarınız dahil, kalça ve karın alanlarını daha düzenli ve sıkı durmasına imkan verebilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir