Anasayfa / Giyim / Zayıf Gösteren Kıyafetler

Zayıf Gösteren Kıyafetler

Kıyafetlerin her birinin bedenimiz üzerinde bir işlevi bulunur. Elbette ki bu işlevlerini kendi lehimize çevirebilmek adına da yapabileceğiniz birkaç temel nokta olduğunu hatırlatalım.

Özellikle kendinizi zayıf göstermek ve dışarıya çıktığımızda özgüvenimizi koruma anlamında pek çok yapabileceğimiz noktalar olduğunu da söylemek mümkündür.

Eğer zayıf görünmeyi istiyorsak, nasıl giyineceğimizin bilincinde olmalı ve buna göre seçim tercihlerimizi oluşturmalıyız. Buna uygun olarak;

Vücut ölçülerimizi her zaman en iyi şekilde belirlememiz gerekir. Bunun içinde vücudumuzu ne kadar tanırsak, ona uyumlu kıyafeti giyerken, kilolu alanlarımızı kıyafet ile gizleme tekniğini kavrayabiliriz.

Koyu tonlarındaki renk tercihlerini yapmak, zayıf görünme alanında önemli bir tercihtir ve her zaman bilinen bir taktiktir. Fazlalık olan bölgenizi koyu renk üst ya da alt ile giyim sağlayarak, gizleyebilirsiniz.

Bacak bölgesindeki istenmeyen görüntüyü kaldırmak için ince çorap yapısı ve topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Ayrıca uygun etek giyerekte, zayıf görünebilirsiniz.

Özellikle bel bölgesi için en temel husus, dar olmayan ve koyu tonlarında bluz giymek olacaktır. Böylece üst bölgelerinizin daha zayıf ve ince belli olan bir görüntü ortaya çıkacaktır,

Üst bölgeler için yapılacak hususlar arasında ise yapışmayan ve dar olmayan üstlerin tercih edilmesidir. Genelde kumaşlı giysileri hafif bol olarak yapmalı ve kumaşını da kalın olmayan türde seçmelisiniz.

Genelde bol giyinmek doğru bir zayıf görünme yolu değildir. Bu yüzden de üzerimize oturan ve uyumlu olan kombinler yapmak tercihlerimiz olmalıdır.

Son olarak, yaz ayları için askılı bluzlar ve düşük bel yapısına sahip etekler, zayıf gösteren temel etkenler arasındadır. Kış ayalarında ise uzun olan ve genelde üzerimize yerleşik olacak trençkotlar tercih edilebilir.

Onun altına ise oyun skinny Jean giyilebileceği gibi topuklu ayakkabı da tercih edilerek, zayıf ve uzun görünebiliriz

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Sokak Modası Nedir?

Sokak modası kavramı, aslında günümüzün tarzının yansıtılması ve bunun çok farklı ilhamlarla bezenmesi halidir. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir